    Model no: DE-BS20-1D2
    Brand: DELI TOOLS
    ALU: 6975631081152
    Color: BLACK/RED
    Deli Tools – Impact Wrench
    20V Lithium-Ion Impact Wrench
    Brand: Deli Tools
    Model: DE-BS20-1D2
    Color: Black/Red
    Output Voltage: 20V
    No-load Speed:
      • First Gear: 0-2300r/min
      • Second Gear:  0-2800r/min
    Rated Impact Rate: 0-3200/3600bpm
    Forward/Reverse Function: Yes
    Max. Torque: 350 N.M.
    Chuck Diameter: 12.7mm
    Battery Capacity (each): 2000mAh
    Packing Contents:
      • Impact Wrench – x1
      • 22mm 6-Points Hex Socket - x1