    Model no: DL-XD255-E1
    Brand: DELI TOOLS
    ALU: 6975102949448
    Color: BLACK/YELLOW
    Deli Tools – Miter Saw
    Dual-Bevel Miter Saw
    Brand: Deli Tools
    Model: DL-XD255-E1
    Color: Black/Yellow
    Tool Category: Semi-professional
    Rated Power: 1800W
    Rated Voltage: 220-240V
    Rated Frequency: 50/60Hz
    No-load Speed: 6000rpm
    Disc Diameter: Ø255mm
    Max. Miter Angle: Left 45°, Right 52°
    Max. Bevel Angle: Left 45°
    Max. Cutting Capacity:
      • 0° x 0°: 135 x 65m
      • 0° x 45°: 135 x 33mm
      • 45° x 0°: 95 x 70mm
      • 45° x 45°: 95 x 35mm